Szkoła Podstawowa nr 1 w Krynicy Zdroju

Zespół Szkolno Przedszkolny nr 1 w Krynicy Zdroju Zespół Szkolno Przedszkolny nr 1 w Krynicy Zdroju Zespół Szkolno Przedszkolny nr 1 w Krynicy Zdroju

3 maja

„ Trzeci Maja! … Wielki Boże!

dłonie bratnie złączmy wraz!

Cóż się oprze, któż nas zmoże?

Bóg nad nami! Polska w nas!”

 W naszej szkole największą wagę przywiązujemy do wartości, dlatego też tak bardzo uroczyście świętowaliśmy Dzień 3 Maja. Już 28 kwietnia  zorganizowany został happening , w którym wzięła udział cała społeczność szkolna. Zwieńczony on został ułożeniem flagi narodowej, z wcześniej przygotowanych przez uczniów wszystkich klas, biało czerwonych łańcuchów. Najmłodsi uczniowie oddali pokłon uroczystości tańcząc poloneza.

W dniu 3 maja Dyrektor szkoły,  przedstawiciele nauczycieli oraz uczniowie z pocztem sztandarowym uczestniczyli  w  uroczystościach 3-Majowych na terenie miasta:
godz. 9.00 - Kościół Zdrojowy - Msza Św. za Ojczyznę
ok. godz. 10.00 - Deptak - złożenie kwiatów pod tablicą Marszałka Józefa Piłsudskiego