Szkoła Podstawowa nr 1 w Krynicy Zdroju

Zespół Szkolno Przedszkolny nr 1 w Krynicy Zdroju Zespół Szkolno Przedszkolny nr 1 w Krynicy Zdroju Zespół Szkolno Przedszkolny nr 1 w Krynicy Zdroju

Spotkanie z Małym Księciem

Bibliotek Publiczna w Krynicy-Zdroju zaprosiła dzieci z klas od 1-3 Szkoły Podstawowej Nr 1 w Krynicy- Zdroju na interaktywne czytanie poetyckiej opowieści pt. „Mały Książę”. Dzieło światowej literatury, autorstwa francuskiego pisarza A. Saint-Exupery, przetłumaczone na ponad dwieście  pięćdziesiąt języków całego świata, zostało zaadaptowane specjalnie dla dzieci przez aktorki Teatru Odwróconego w Krakowie: Karolinę Fortunę i Beatę Śliwińską. Spektakl, połączony z animacją i dźwiękiem, zabrał dzieci w kosmiczną podróż na rożne planety. Przewodnikiem tej podróży, która okazała się poszukiwaniem miłości i przyjaźni  - był tytułowy Mały Książę (w tej roli Karolina Fortuna), mieszkaniec asteroidy B-612. Dzieci przeżyły niezapomnianą literacką przygodę. Spektakl miał miejsce 2 października 2017r. w świetlicy szkolnej. Uczestniczyło w nim 70 dzieci. W organizacji spotkania z aktorkami z Teatru Odwróconego z Krakowa pomogły Panie Milena Indyk oraz Grażyna Podobińska.
 
Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Jestem ZA/Czytany”, realizowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w programie „Partnerstwo dla książki”.