Szkoła Podstawowa nr 1 w Krynicy Zdroju

Zespół Szkolno Przedszkolny nr 1 w Krynicy Zdroju Zespół Szkolno Przedszkolny nr 1 w Krynicy Zdroju Zespół Szkolno Przedszkolny nr 1 w Krynicy Zdroju

Spotkanie autorskie

18 marca 2016 r. uczniowie klas 4,5,6 gościli  na spotkaniu autorskim z Andrzejem Grabowskim - poetą, prozaikiem i publicystą, autorem licznych fraszek, satyr, humoresek, widowisk scenicznych i wielu książek dla dzieci.

Andrzej Grabowski to znany twórca literatury dziecięcej, nagrodzony Orderem Uśmiechu. Jest laureatem wielu ogólnopolskich konkursów literackich w dziedzinie poezji, prozy, satyry i tekstów estradowych. Współpracował z Ośrodkiem Telewizji Polskiej w Krakowie, organizował konkursy, przeglądy i turnieje parateatralne i literackie. Za indywidualny wkład w dzieło rozwoju kultury został wyróżniony nagrodą Uskrzydlonego. Jest autorem wielu scenariuszy  i twórcą licznych widowisk parateatralnych.

Młodzi czytelnicy cenią go zwłaszcza za książki  o przygodach Skrzata Wiercipiętka. Dotychczas ukazały się spopularyzowane przez telewizyjny program Domowe Przedszkole: „Przygody Skrzata Wiercipiętka”,  „Wielka wyprawa Skrzata Wiercipiętka”  i „Wiercipiętek w Krainie Różowych Paproci”, które doczekały się tłumaczeń na wiele języków. Chętnie sięgają po inne publikacje tego autora m.in.: „Fikuś, Zulek i Ciężkogłowy", „Bajkowisko”, "Hilary, Zulek i uskie  pierogi", „List do Mikołaja", „Latająca rodzinka", „Oszaleć można z tymi kotami",„Jak mistrz Twardowski uratował  Kraków", „Ulubione, śmieszne i pocieszne”, „Przygody  detektywa  Bulgota",  I tam i tu z babcią Fiu-Fiu", „Niezwyciężony Zajączek Edzio”, „Opowiastki z niedalekich prerii”, "Bajki - Zabajki", "Trzy tygodnie z druhną Chuligan”, „Gwiazdkowe opowieści”, „Awantura w pawich piórach”, „Wakacje z Literatem”, „Niesamowity przypadek Arta Verna”, „Powrót smoka", „Polowanie na czarownice” i „Bractwo rycerzy”.

Andrzej Grabowski opowiedział czytelnikom o swojej twórczości, inspiracjach i pomysłach na nowe książki. Zachęcał do częstego sięgania po literaturę, dzięki której świat staje się piękniejszy.  Chętnie dzielił się wspomnieniami pełnymi humoru i anegdot.

Na zakończenie można było nabyć książki,  oczywiście z  autografem pisarza.

Spotkanie zorganizowano w ramach współpracy biblioteki szkolnej z Biblioteka Publiczną w Krynicy-Zdroju.