Święto Edukacji Narodowej w Naszej Szkole

13 października 2016 roku w naszej Szkole  odbyła się podniosła uroczystość. Cała społeczność szkolna świętowała  „ Dzień Nauczyciela”.

„Drodzy Nauczyciele życzymy Wam radości zasiewu, wytrwałości oczekiwania i najpiękniejszych zbiorów tam, gdzie codziennie zostawicie swoje serce, swój umysł i swoje siły. Życzymy niepokoju, który nie pozwala trwać  bezczynnie, szerokiego spojrzenia, które pomaga dostrzegać prawdy ukryte, takiej radości, przy której smutek zamiera, a pragnień tak czystych, że od nich niebo błękitnieje. Życzymy jasnych dni i ładu w duszy, prostej ścieżki w gąszczu codzienności.

To właśnie takie życzenia usłyszeli w tym dniu, Pani Dyrektor i Nauczyciele od zaproszonych gości. Naszą uroczystość uświetnili swoją obecnością między innymi :

Pani Małgorzata Półchłopek – Przewodnicząca Rady Miejskiej w Krynicy-Zdroju
Pan Józef Nieć  - starszy wizytator KuratoriumOświaty w Krakowie
Pan Michał Słaboń – Naczelnik Krynickiej Grupy GOPR
Pan Andrzej Stefański – zastępca naczelnika GOPR Krynicy-Zdroju
Pan Andrzej Rusyniak – starszy ratownik, były szef szkolenia Krynickiej grupy GOPR
Starszy  aspirant  Sebastian Wójtowicz– Zastępca Komendanta  Komendy Miejskiej
w Krynicy-Zdroju
Emerytowni nauczyciele szkoły

Najserdeczniejsze życzenia w imieniu rodziców na ręce Pani Dyrektor złożyła przewodnicząca Rady Rodziców Pani Katarzyna Zygmunt.

Mottem spotkania i części artystycznej był fragment wiersza, który jest przekazem, że nasi uczniowie i nauczyciele przestrzegają ideałów wiążących się z troską o drugiego człowieka wrażliwością  na krzywdę i cierpienie, a także zachwytem nad pięknem i potęgą gór.
Przecież patronem naszej szkoły są Ratownicy Górscy...

Góry to nasze spiętrzone marzenia
W górach ludzie jak one rosną ku niebu
Morze szczytów nas w żeglarzy przemienia
Sterujących coraz dalej od brzegu

Góry to ludzie którzy je niosą w plecaku
Ludzie są jak góry które noszą w sobie
Gdzie oczy poniosą wędrujemy szlakiem
A u celu i tak czeka drugi człowiek .”