3 maj 2013

Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny uroczyście uczcili rocznicę utworzenia Konstytucji Trzeciego Maja. Poczet sztandarowy reprezentował społeczność szkolną w Kościele pw. WNMP podczas Mszy św. w intencji ojczyzny. Następnie delegacja uczniów złożyła kwiaty pod tablicą pamiątkową na krynickim deptaku.
O godz. 10.40 wszyscy udali się do sali koncertowej w Pijalni Głównej na uroczystą akademię przygotowaną przez uczniów naszej szkoły.
Wspaniały, podniosły montaż słowno-muzyczny przygotowały dzieci z klas 4-6 pod troskliwą opieką Pań: mgr Iwony Boreckiej oraz mgr Renaty Obrzut, a nad przebiegiem przygotowań i udziału w uroczystościach czuwał jak zwykle Dyrektor Szkoły- mgr Antoni Głąb.
Na długo w naszej pamięci pozostanie przesłanie zawarte w słowach wysłuchanego podczas akademii tekstu:

„ Żyć w wolnym, wśród mądrych ludzi
– widzieć dobro w ich oczach i szczęście…”